Product Image
امام جمعه رشت: دفاع مقدس باعث سربلندی ملت ایران شد رشت - ایرنا - امام جمعه رشت گفت: در سایه دفاع مقدس ملت ایران. عزیز و عزتمند شد و قدرت خود را به قدرتهای بزرگ جهان نشان داد که این خود یکی از باارزش‌ترین دستاوردهای دوران دفاع مقدس است.

به گزارش ایرنا، آیت‌الله رسول فلاحتی روز پنجشنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح استان گیلان که به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در رشت برگزار شد، اظهار داشت: پس از گذشت حدود ۱۹ ماه از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ، آمریکا و انگلیس صدام را وادار کردند که به ایران حمله کند و با آغاز جنگ تحمیلی ، بسیاری از شهرهای ایران تحت تسخیر دشمنان درآمد.

نماینده ولی فقیه در گیلان افزود: با وجود اینکه همه قدرتهای جهان در جنگ تحمیلی از صدام حمایت می‌کردند، اما ملت ایران پیروز شدند و تمامی شهرهای ما را بازپس گرفتیم و شکست سنگینی نیز به دشمنان تحمیل کردیم و حتی یک وجب خاک عزیز میهن اسلامی را به دشمنان ندادیم.

وی گفت: از سوی دیگر هیچ‌یک از بیانیه‌های ظالمانه سازمان ملل تاثیری در ایثارگری‌های ملت ایران نداشت و همه قدرتهای بزرگ جهان تسلیم اراده امام راحل و ملت ایران شدند و هشت دفاع مقدس به اندازه چند قرن برای ما عزت آورد و امرزو نیز در همه ملل در اقصی نقاط جهان ، ملت ایران را به عنوان الگوی خود قرار می‌دهند که این امر باعث شده تا قدرتهای استکبار جهانی دچار وحشت شوند.

امام جمعه رشت ادامه داد: هم اینک نیز دشمنان به جنگ نرم و رسانه ورود کرده‌اند تا به ملت ما ضربه بزنند اما ملت سلحشور ایران با ویژگی‌هایی که دارد برابر این حربه دشمن نیز ایستادگی و پیروز می‌شود و استکبار نیز به خوبی فهمیده که ملت ایراندر برابر هیچ قدرتی سر تعظیم و تسلیم فرو نمی‌آورد.

وی اضافه کرد: پیام ملت ایران در هفته دفاع مقدس نیز این است که ملت آزاده ایران به راه خود ادامه می‌دهد و در سایه دفاع مقدس، این ملت عزیز و عزتمند شد و قدرت خود را به قدرتهای بزرگ جهان نشان داد که این یکی از باارزش‌ترین دستاوردهای دوران دفاع مقدس است.

عقلانیت و دینداری پیشینیه ایرانیان

آیت‌الله فلاحتی به علاقمندی ملت ایران به دینداری و عقلانیت در طول تاریخ اشاره و بیان کرد: ملت ایران در طول تاریخ از سه ویژگی عقلانیت ، دینداری و ظلم‌ستیزی برخوردار بوده و حتی قبل از ظهور اسلام نیز انسانهایی بودند که در مسیر عقلانیت و تعقل قرار داشتند و به همین دلیل پیامبر اکرم(ص) فرمودند که اگر دانش در مناطق بسیار دوری هم باشد، ایرانیان به آن دست می‌یابند.

نماینده ولی‌فقیه در گیلان خاطرنشان کرد: ایرانیان همیشه دیندار بودند و به همین دلیل ظهور پیامبرانی که خود را به ایرانیان معرفی می‌کردند، ایرانیان  آنان را گرامی می‌داشتند و در نهایت نیز دین اسلام را که برترین دین دنیاست پذیرفتند زیرا عمده‌ترین عامل پذیرش دین اسلام، داشتن خردورزی ، عقلانیت و ظلم‌ستیزی در دین اسلام است و از آغاز بعثت نیز، سلمان فارسی به عنوان نماینده ملت ایران نزد پیامبر حضور داشت و امروزه نیز سلمان ها در تاریخ حضور یافتند.

وی اظهار کرد: پس از جنگ جهانی دوم نیز دو قدرت منفور آمریکا و انگلیس با هم سازش کردند که رضا پهلوی و پسرش را بر ایران تحمیل کنند اما مردم ایران نتوانستند این افراد فاسد را تحمل کنند چون زمان حکومت آنان مردم ایران تحقیر و کوچک شدند و از سوی دیگر آنان دست نشانده قدرتهای بزرگ در ایران بودند که فسادهای زیادی را ایجاد کردند.

در پایان سخنرانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت، یگان‌های نظامی ، انتظامی، سپاه و بسیج رژه رفتند و پس از آن نیز حاضران در این مراسم شاهد رژه یگانهای خودرویی و پشتیبانی بودند.

در مراسم رژه نیروهای نظامی و انتظامی گیلان علاوه بر امام جمعه رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان، سردار محمد عبدالله‌پور فرمانده سپاه قدس گیبلان ، امیر دریادار دوم حمیدرضا سعادت فرماندهی ناوگان شمال کشور و سایر مسئولان نظامی ، انتظامی و هچمنین تعدادی از نمایندگان مردم گیلان در مجلس حضور داشتند.