Product Image
استاندار ایلام: ۷۶ درصد زوار با ماشین شخصی به مهران آمدند ایلام - ایرنا- استاندار ایلام گفت: طبق پیش بینی ها و تاکیدات قبلی ۷۶ درصد زوار با ماشین های شخصی به مرز بین المللی مهران آمدند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حسن بهرام نیا روز یکشنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام اظهار داشت: آمار تصادفات جاده ای در مقایسه با سال قبل ۵۰ درصد کاهش یافت و این مهم نتیجه تلاش ها همه دستگاه های دخیل در این موضوع است.

وی با قدردانی از اعضای ستاد اربعین استان افزود: کار کردن برای زوار امام حسین افتخار است و هیچ کاری اجر و پاداش آن بالاتر از خدمت گذاری برای زوار نیست.

استاندار ایلام با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب در خصوص اربعین تاکید کرد: مزد و پاداش همه شما ، رضایت مقام معظم رهبری و نایب امام زمان (عج) از برگزاری کنگره اربعین بود که ایشان فرمودند: «اربعین امسال باشکوه و معظم ترین اربعین در طول تاریخ بود».

بهرام نیا اضافه کرد: اربعین امسال نیاز دارد تبیین شود و نقاط ضعف خود را برطرف کنیم با خواست خدا همه باید تلاش کنیم که در کنگره اربعین سفری آسان، راحت و ارزان که برای زوار باشد و زیرساخت ها یکی پس از دیگری تکمیل شود.

وی ادامه داد: اگر اراده کنیم و این اراده عجین با معنویت امام حسین(ع) باشد، کارها پیش می رود و در کارها موفق خواهیم شد.

رییس ستاد اربعین استان ایلام با اشاره به بازدید پنج بار وزیر کشور از مرز مهران یادآور شد: وزیر کشور به صورت میدانی و بدون تشریفات در مرز مهران و استان ایلام حضور پیدا کردند و حضور ایشان هم نقش مهمی در روند تسهیل تردد زوار داشت.

بهرام نیا اضافه کرد: مواکب و استان قدس رضوی و همه مسولان که پای کار بودند ، امام جمعه مهران در میدان بودند که از ایشان تقدیر می کنم.

وی اضافه کرد: تمامی مواکبی که در مرز و شهر مهران حضور دارند تا سه روز آینده حضور داشته باشند تا زواری که در این روزها وارد کشور می شوند به سختی نیافتند.

استاندار اضافه کرد: اموال مستقر و زیرساخت های که ایجاد شده است نیاز به نگهداری دارد، ما در این ایام قطعی برق نداشتیم و این مهم قابل تقدیر است.